90 درصد معابر آبادان نیاز به ساماندهی دارند
 
 
شهردار آبادان گفت:90 درصد از معابر آبادان به لحاظ زیر ساختی با مشکل روبه رو هستند که نیاز به ساماندهی دارند.
 
 حسین حمیدپور دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد:در چهار ماه آخر امسال برای ساماندهی زیرساخت های شهری تفاهم نامه یکهزار میلیارد ریالی بین شهرداری و سازمان منطقه آزاد اروند منعقد شد و در چند نقطه شهر نیز شروع به کار کردیم.
 
وی گفت:در سال آینده این میزان تفاهم نامه به 2هزار میلیارد ریال خواهد رسید تا بخش زیادی از معابر شهری ساماندهی و ترمیم شود.
 
حمیدپور ادامه داد: تورم نیروی انسانی در شهرداری آبادان انسبت به سایر شهرداری ها بیشتر است.حدود 400 نفر از کارمندشهرداری به سن بازنشستگی رسیده اند و باید شهرداری با پرداخت حق بیمه و خرید خدمت آنها با 250 میلیارد ریال، نسبت به بازنشستگی شان اقدام کند.
 
 چهار کمپ نوروزی برای اسکان میهمانان نورزی در آبادان 
 
شهردار آبادان به تشکیل 11 کمیته کاری در آبادان و واگذاری ستاد نوروزی و اسکان به شهرداری آبادان اشاره کرد و گفت:پیش بینی لازم برای اسکان و پذیرایی از میهمانان نوروزی در بخش های مختلف خدماتی، عمرانی و فرهنگی انجام شده است. 
 
وی اظهار کرد:ساماندهی ورودی ها از سمت ماهشهر به آبادان و اهواز به آبادان، ساخت پیاده روها، بهسازی پارک ها، انجام نورپردازی ها در پارک ها، اصلاح روشنایی معابر و تکمیل روشنایی برخی پارک ها، رفع نواقص و تکمیل 60 چشمه سرویس بهداشتی و رنگ آمیزی برخی جدول ها از اقدامات شهرداری آبادان برای استقبال بهتر از مهیمانان نوروزی است. 
 
حمیدپور از چهار کمپ نوروزی برای اسکان میهمانان نوروزی در آبادان گفت و ادامه داد :این کمپ ها برای اسکان 15 هزار نفر در حال آماده شدن هستند. 
 
وی پیش بینی اینترنت رایگان، برنامه های اجتماعی و فرهنگی و استقرار 25 تاکسی با راننده آموزش دیده در هر کمپ را از برنامه های شهرداری برای میهمانان نوروزی اعلام کرد.
 
شهردار آبادان افزود:به منظور روان سازی در هسته مرکزی شهر پیش بینی چند پارکینگ روباز با ظرفیت حدود 600 پارک خودرو در نظر گرفته شده و شهروندان و مسافران می توانند در صورت بروز تخلفات احتمالی در پارکینگ ها مراتب را با شماره تماس 53344477 واحد رسیدگی به شکایات تاکسیرانی اعلام کنند.
 
وی گفت:در بحث گردشگری آبی نیز علاوه بر فعالیت چند فروند لنج و قایق، یک فروند کشتی با ظرفیت 40 نفر در امر جابجایی و انجام گشت آبی برای میهمانان نوروزی در نظر گرفته شده است. 
 
ساماندهی دستفروشان 
 
شهردار آبادان گفت:در ایام نوروز اجازه دستفروشی در خیابان امام خمینی(ره) داده نمی شود ولی در سایر مناطق با تعامل اجازه داده می شود دستفروشان مشغول به کار شوند. 
 
حمیدپور افزود:با تفاهمی که پلیس راهور و شهرداری داشت از هفته آینده خودروهای دوره گرد که در مناطق مختلف شهر سد معبر کرده اند به حاشیه های شهر منتقل خواهند شد. 
 
وی گفت:در تفاهم نامه ای با سازمان منطقه آزاد اروند150 میلیارد ریال برای تکمیل و نوسازی ناوگان شهری در اختیار شهرداری آبادان قرار خواهد گرفت.
 
 توزیع رایگان 50 هزار اصله نهال به مناسبت هفته درختکاری
 
شهردار گفت:در هفته درختکاری حدود 50 هزار اصله نهال سازگار با شرایط و آب و هوای منطقه مانند، گل کاغذی، تکوما، فونیکس، برهان، پالم، خرزهره، شیشه شور، کنار، ختمی و دارایی به طور رایگان توزیع می شود و با کاشت نهال ها سرانه فضای سبز شهری بهبود خواهد یافت.
 
حمیدپور متوسط سرانه فضای سبز در ایران را 12 متر مربع اعلام کرد و گفت:این سرانه در آبادان اکنون در حدود چهار متر مربع است. 
 
وی افزود:به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) از روز دوشنبه هفته جاری تا پایان سال، 20 درصد تخفیف در پرداخت عوارض ساخت و ساز به شهروندان پیش بینی شده است.
 
در تعطیلات نوروزی امسال حدود یک میلیون نفر از میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور از جاذبه های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و دفاع مقدس شهرستان آبادان دیدن کردند.
 
مرجع / ایرنا
خواندن 291 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 14 اسفند 1396 ساعت 19:47

تماس با ما ( ارتباط مستقیم )

 

ایمیل: اینجا کلیک کنید

ارتباط با تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارسال اس ام اس با گوشی:  اینجا کلیک کنید

منتخب

تنظیمات قالب

رنگ قالب

Cyan Red Green Oranges Teal

طرح بندی

وسیع جعبه قاب دار لبه دار
نمونه هایی برای طرح بندی : جعبه ، قاب دار ، لبه دار
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات